HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХрватски државјанин пронајден мртов во автомобил во Скопје

Хрватски државјанин пронајден мртов во автомобил во Скопје

Вчера попладне, околу 18:30 часот од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека во Скопје на улица „Орце Николов“, во патнички автомобил „Шкода“ со скопски регистарски таблички, бил  пронајден починат хрватски државјанин Тихомир Ч. (49).

По наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com