Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "пиштол"

Служебниот пиштол на Горан Грујовски, кој е во бегство е вратен вчера, соопшти денеска на прес конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Министерството си ја врши својата задача и трага по нив, но поради тајноста на постапката не може да соопшти информација во јавноста

Read More

Вчера во периодот од 14 до 16 часот во Струга на ул.„ЈНА“, во стан сопственост на А.С. (57), непознат сторител извршил кражба, и одзел пиштол ЦЗ-99 со две рамки и 26 куршуми калибар 9мм, што А.С. го поседувал со дозвола, како и разновиден златен накит

Read More

Вчера во 15:30 часот диспечер од Јавното сообраќајно претпријатие пријавил дека во билетара на улица Љубљанска во Скопје, непознато лице се обидел да изврши грабеж, информира Министерството за внатрешни работи. – Сторителот со закана со пиштол од вработениот побарал пари. Вработениот одбил да му даде пари

Read More

Ново видео од крвавиот четврток беше објавено на Фејсбук, на кое, наводно, се гледа како еден од тие кои упаднаа во Собранието во раката, ставена зад грб држи оружје. Сепак, за објавената снимка нема официјална потврда дали станува збор за огнено оружје или нешто друго. Инаку, претходно,

Read More

Непознато маскирано лице синоќа извршило грабеж во спортска обложувалница „Златна копачка“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи информираше дека синоќа во 20,15 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ поточно во спортска обложувалница „Златна Копачка“, непознато маскирано лице со закана со пиштол од вработениот одзело поголема сума

Read More

Во скопската наслебна Влае, во куќа бил пронајден мртов 23-годишен струмичанец. Името на починатиот е Матијас А.Б. од Дојбредојдени-струмичко село. Починатиот прв го пронашол неговиот најдобар пријател кој дошол да го посети во куќата на улицата „Иван Цанкар“. При влегувањето во собата, го забележал момчето како

Read More

Во Кичево вчера околу 13 часот во Медицинскиот Центар итно е донесено едногодишно девојче кое било застрелано со пиштол и имало прострелна рана во натколеницата. Според податоците од полицијата, откриено е дека истиот ден околу 12 часот и 30 минути на улицата Васил Главинов, во семејната

Read More

П.Н. од Куманово е осомничен дека ја нападнал 37 годишната Б.И.(37) откако најпрво се обидел да и ја украде ташната, но бидејќи не успеал извадил пиштол и се заканил и ја удрил со тупаница. Потоа со ташната побегнал но, полицијата набрзо го лоцирала и привела.

Read More

Основниот суд во Велес направи чуден преседан со изрекување на затворска казна од само 40 години за повеќратниот убиец Тони Станоев кој ги застрела Билјана Леова и Илија Леов родителите на Данче Станоева, неговата поранешна жена, како и нивната ќерка Снежана Леова. Семејството на настраданите е

Read More

Екс директорот на УБК Сашо Мијалков бил приведен на белградскиот аеродром откако во неговата патничка торба бил пронајден пиштол. Тој за медиумите изјави дека заборавил на пиштолот и не знаел дека се наоѓа во торбата пред да отпатува, но проблематично е пропустот на аеродромските власти

Read More