Friday, Aug 7, 2020
HomePosts Tagged "пациент"

Директорот на скопската Клиника за неврохирургија, Александар Чапароски, е повикан на информативен разговор во полициска станица по пријава на граѓани, информираат од МВР за Плусинфо. Полицијата не дава официјални информации, но неофицијално, станува збор за пријава за мито од пациент.

Read More

Во штипската Клиничка болница е хоспитализиран 68 годишен граѓанин од Крива Паланка, кој бил овчар во пробиштипскиот регион, кој е каснат од змија. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека пациентот е надвор од животна опасност, а лекарите од Инфективното одделение веднаш му го дале

Read More

Пациент на клиниката за радиологија во Скопје поради презакажување на термин бесно изреагирал при што нападнал еден болничар, а го скршил и стаклото од вратата во ходникот. По инцидентот интервенирала полицијата и го привела 46 годишниот револтиран пациент.

Read More

Пациент од Психијатриската болница Бардовци, кој избегал пред два дена, вчера е пронајден мртов. Телото на 62 годишниот Шакир Д. било пронајдено во близина на болницата кај пругите. Смртта е констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено

Read More

Пациентка која престојувала во Општата болница во Дубровник паднала од третиот спрат низ отвор во болничката зграда откако ја утнала вратата од тоалетот кон кој тргнала. Тамошните медиуми известуваат дека жената отворила врата која требала да биде заклучена, па наместо во тоалет влегла, односно паднала во

Read More