Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМртов маж пронајден на тротоар во Карпош

Мртов маж пронајден на тротоар во Карпош

1mrtov-maz-karpos-640x530

Утрово на тротоар во скопската населба Карпош е пронајдено починато машко лице, но идентитетот се уште не е утврден. Случајот во полиција, како што соопшти МВР, го пријавила итната медицинска помош утрово околу 8 часот. Полицијата врши увид на местото, а за подоцна се најавени дополнителни информации.

Фото:Курир