Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "Чикаго"

Она што неодамна го направи Бензема на дефанзивците на Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите, го надополни Бастијан Швајнштајгер синоќа во Чикаго. Избраниците на Вељко Пауновиќ убедливо го совладаа Колорадо, резултатот беше 3-0, централна фигура на натпреварот беше еден србин со унгарски пасош Немања

Read More

Минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина, која со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.   Голем концерт во Чикаго во хотелот “Hyatt Regency O'Hare“, ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата “The

Read More

Поранешниот репрезентативец на Германија Бастијан Швајнштајгер имаше одлично деби во МЛС лигата. Тој на натпреварот против Монтреал постигна гол по само 17 минути. Швајнштајгер се најде на вистинското место по чентаршутот на Акама и со глава ја испрати топката зад голманот Буш. Задоволство од гол на

Read More

Бастијан Швајнштајгер и неговиот нов тренер Вељко Пауновиќ седнаа на првата прес конференција, Еден од Американските новинари постави едно смешно и нелогично прашење со кое се посрамоти. Новинарот го праша Швајни “Дали Чикаго сега може да освои Светско првенство?“, ова никој не го очекуваше

Read More

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед го пушти Бастијан Швајнштајгер да се приклучи на Чикаго, тим кој игра во американската МЛС лига. Германскиот репрезентативец потпиша едногодишен договор со Чикаго, во кој според британските медиуми ќе заработува околу 70.000 фунти неделно. "Јас сум секогаш во потрага да пронајдам нешто

Read More