Wednesday, Jun 23, 2021
HomePosts Tagged "Евертон"

Досегашниот дефанзивец на Барнли Мајкл Кин е на чекор до преминување во редовите на Евертон. Бројни англиските медиуми известуваат дека работата е завршена, Евертон ќе плати надомест од 25 милиони евра, но Барнли ќе заработи само 18,75. Всушност, како дете на Јунајтед, Кин замина во редовите на

Read More

Го планираа заминувањето на еден од најдобрите дефанзивци, а сега пронајдоа нов. Евертон дефинитивно знае како да скопува бизниси, доколку се остварат сите бонуси во договорот на Џон Стоунс Евертон ќе заработи 54 милиони фунти, што ќе биде најскап трансфер за дефанзивец во историјата на

Read More

Јасно е која е намерата на „Карамелите“, но и висината на овој трансфер покажува дека критериумите се тотално променети. Евертон повеќе нема илузии. Џон Стоунс му соопштил на клувот дека сака да замине. Наводно Манчестер Сити ќе плати 60 милиони евра за англискиот репрезентативец, па

Read More

Евертон подготвува ново квалитетно засилување во шпицот на нападот. Роналд Куман ќе има доста пари на располагање, бидејќи „Карамелите“ добија нов сопственик. Амбициите на Евертон се големи, но прашање е дали се доволно „јаки“ како клуб за да ги задржат своите најдобри адути. Ромелу Лукаку

Read More

Довчерашниот тренер на Саутемптон Роналд Куман од наредната сезона ќе го води тимот на Евертон, пренесуваат англиските медиуми. „Карамелите“ платиле сума од околу пет милиони евра за услугите на 53-годишниот Холандски тренер кој ќе ги напушти „светците“ после две сезони поминати таму. Евертон остана без

Read More

Напаѓачот на Евертон Ромелу Лукаку даде до знаење дека сака да си замине од клубот и порача дека е вистинско време за него да почне да освојува трофеи. Лукаку во период од три сезони играње за „карамелите“ постигна 61 погодок, но после уште една година

Read More

Премиерлигашот Евертон го отпушти тренерот Роберто Мартинез после тригодишна соработка, соопштено е на официјалниот сајт на клубот. „Карамелите“ се дури на 12 позиција во Премиер лигата и оваа сезона играат доста лошо, а беа поразени и во полуфиналињата од Фа купот и Лига купот во

Read More

Напаѓачот на Ливерпул Дивок Ориги ќе паузира од 4-6 недели поради повреда на зглобот, што значи и крај за сезоната на младиот Белгијанец. Ориги се повреди во градското дерби на Ливерпул против Евертон, после остриот старт на Рамир Мори, кој за овој старт доби директен

Read More

Менаџерот на Евертон Роберто Мартинез изјави дека воопшто не е загрижен од интересот кој другите клубови го пројавуваат за трансфер на Ромелу Лукаку, бидејќи смета дека клубот е спремен да им парира на ривалите. Лукаку имаше одлична сезона и до сега успеа да постигне 25

Read More