Monday, Nov 30, 2020
HomePosts Tagged "концерт"

Вечерва со почеток во 20 часот во Јавна соба ќе се одржи хуманитарниот концерт, наменет за лекување на 13-годишниот Гоце Марковски, кој својата борба против болеста ја води уште од изминатата година, кога беше опериран од тумор на мозокот. Поради потребата за собирање на средства за

Read More

Терористичката организација „Исламска држава (ИС)“ презема одговорност за нападот во Манчестер арена, во кој настрадаа 22 лица, пренесува агенцијата ТАСС. Според порталот Акбар Ирак припадниците на терористичката организација на социјалните мрежи објавиле видеоснимка во која преземале одговорност за нападот. Четири часа пред нападот во Манчестер, пак,

Read More

Најамалку 19 лица загинаа откако експлозија одекна во концертната сала во Манчестер, Велика Британија каде настапувала поп пејачката Аријана гранде. Британската полиција соопшти дека вечерва се случила огромна експлозија неколку минути по завршувањето на концертот. Портпаролот на Гранде изјавил, "Аријана е добро. Се' уште се истражува

Read More

Фановите на хрватскиот алтернативен бенд вечевра ќе ужувааат во долгоочекуваниот концерт. Елементал ги започна своите клупски настани во Скопје пред десетина години, но никогаш не направиле голем концерт. Клубовите во кои досега настапуваше Елементал беа преполни и секогаш се бараше место повеќе. Вечерва не очекува

Read More

После одличните концерти во Загреб и Белград, третиот град во кој „Елементал“ ќе настапат со нивното шоу „Денот Е“ е Скопје. Поводот е исклучително значаен, а тоа е десет годишен јубилеј од нивниот прв настап во Скопје. После сите успешни клупски концерти изминативе 10 години,

Read More

Стиви Вондер, Кристина Агилера и дурги звучни имиња од светската музичка естрада ќе учествуваат на концертот во чест на својот покоен колега на 13 октомври во неговиот роден Минеаполис. Сестрата на Принц нешто порано изјави дека концертот ќе биде одржан на новиот стадион во Минеаполис

Read More

Големата музичка ѕвезда Џош Стоун доаѓа на ексклузивен интимен концерт во Скопје. Пејачката со моќен вокал ќе настапи со целосниот состав на својот бенд во Дансинг салата на МКЦ, на 14 октомври на полноќ. Концертот ќе биде дел од 35-от Скопски џез фестивал, а организаторите

Read More

Обожавателите на групата „Red hot chili peppers“ во вторник на 6 септември во 20 часот ќе можат да следат пренос од нивниот концерт во Берлин преку интерактивен стриминг во живо од 360 степени. Тоа ќе биде прв ваков концерт во светот! Концертот ќе биде одржан

Read More

Популарните рап ѕвезди Дрејк и Еминем ги негираа шпекулациите околу нивните лоши односи, кога синоќа заедно се појавија на сцената за време на концертот на Дрејк во Детроит, родниот град на Еминем. Двајцата рапери беа честа тема на шпекулации на интернет во последно време, бидејќи

Read More

За време на концертот на Петар Грашо во Тисна, на неколку метри од бината се случила сообраќајна несреќа кога автомобил влетал во публиката. Во насобраниот народ со својот автомобил завршил 36 годишен маж кој бил под дејство на алкохол. Тој поради неприлагодена брзина удрил во бетонски

Read More