Friday, Jan 22, 2021
HomePosts Tagged "кавга"

Најдобриот фудбалски репрезентативец Нејмар по освојувањето на олимписката титула во Рио направи неколку мали испади. Најпрво на примањето на медалите постави трака за коса на која пишуваше „100 Исус“ по што доби прекорд од Меѓунарониот олимписки комитет за нарушување на кодексот кој забранува истакнување на

Read More

Популарните рап ѕвезди Дрејк и Еминем ги негираа шпекулациите околу нивните лоши односи, кога синоќа заедно се појавија на сцената за време на концертот на Дрејк во Детроит, родниот град на Еминем. Двајцата рапери беа честа тема на шпекулации на интернет во последно време, бидејќи

Read More

Во текот на финалниот натпревар во машка конкуренција на најголемиот Грен слем тениски турнир Вимблдон во Лондон, актерот Бредли Купер и неговата убава девојка манекенката Ирина Шајк го следеле натпреварот на трибините. Но, во еден момент, Бредли со нешто ја разлутил славната убавица, па потоа

Read More

Денес повторно е одложено рочиштето во салата на Врховниот суд каде требаше да продолжи постапката за обвинетите за нападот во Диво Насеље заедно со нивните потенцијални јатаци. Кривичниот суд посочува дека ги исполниле сите услови за користење на главната сала во Врховен, но тие не го

Read More

Има моменти кога секој од нас се наоѓа во состојба да мора да се расправа. Некои лесно попуштаат, а на некои кавгата им е составен дел од карактерот. Неколку совети како да се справите во расправија со секој хороскопски знак. Овен Замолете ги за прошка, признајте дека

Read More