Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "сцена"

Инспирирани од светските трендови, младите дечки од Струга наречени The twinz направија ТРАП хит. Овој жанр е најмалку застапен на македонската сцена, но журкаџиите покажуваат голем интерес за Трап забавите. Песната се уште нема видео запис, а за неа авторите велат дека е нешто ново

Read More

Популарните рап ѕвезди Дрејк и Еминем ги негираа шпекулациите околу нивните лоши односи, кога синоќа заедно се појавија на сцената за време на концертот на Дрејк во Детроит, родниот град на Еминем. Двајцата рапери беа честа тема на шпекулации на интернет во последно време, бидејќи

Read More

Амбасадорот на денс музиката и „Греми“ наградуваниот продуцент и диџеј РОЏЕР САНЧЕЗ го потврди својот настап на главната бина на Д ФЕСТИВАЛ! Еден од водечките светски артисти во денс и хаус музиката со статус „господар на жанрот“, на големата сцена на Д ФЕСТИВАЛ ќе го претстави

Read More

Гостите на Меѓународниот филмски фестивал во Кан беа преплашени од група актери кои изведоа божемен напад од џихадистичката Исламска држава (IS) врз прочуениот хотел „Hotel du Cap Eden-Roc“ на ‘ртот Антиб, пишува британскиот весник The Daily Telegraph. Француска интернет компанија ја обвинија за недоветен пиар трик,

Read More

Ристо Бомбата или Кристијан Габровски се враќа на сцената со две нови песни, по деценија ипол. И за двете теми планира да сними спотови, иако нагласува дека во оваа фаза од кариерата не чувствува предизвик да застане пред камера. Како што пишува Вистина, за овие два

Read More

Олександра Зајцева и Дмитро Таванец вечерва со пијано звуци ќе добрат до публиката на фестивалот  ,,Охридско лето”. На сцената во катедралната црква ,,Св Софија” , „Киев пијано дуо“имаат настапувано во повеќе земји во Европа. Нивните настапи се проследени со многу овации, возбуда и воодушевување кај

Read More

На гости кај Џоле, Кацар и Сиги, хипхоп артисти обединети како Токсиколози кои за Позитив откриваат кои се нивните мотиви во рап музиката и во секојдневието, што недостасува на македонската сцена и што мислат за новите трендови. Опуштено, искрено и без цензура, дознајте повеќе за

Read More

Прилеп ги отвоара вратите. Вечерва започнува 13 то издане на најголемиот фестивал на скарата и пивото кој ќе трае до 19 јули. Познати македонски и балкански музички sвезди ќе продефилираат на сцената. Фестивалот ќе о отворат групите Слаткаристика и Љубојна. Во склоп на првата фестивалска

Read More

Game of Thrones од епизода во епизода, од сезона во сезона нуди се подобри и подобри сцени кои се импресивни, не само со специјалните ефекти, туку и со кинематографијата, начинот на поставување на камерите, движењето на сите елементи кои прават да поверуваме дека навистина се наоѓаме

Read More

Три лица загинаа, а околу 50 лица се повредени попладнево откако возач во центарот на Грац во Австрија, со голема брзина влетал во случајните минувачи. Осомничениот излегол од својот автомобил и напаѓал минувачи со нож пред да биде уапсен, а било повредено дека потекнува од Босна,

Read More