Tuesday, Jul 7, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 2)

Адам Ламберт се врати на музичката сцена со нова песна насловена  „Two Fux“. Оваа нумера содржи силна порака која ги допира сите а најмногу LGBT+ заедницата, затоа што ги охрабрува луѓето да живеат по свое без разлика што мислат другите за тоа и да најдат сила во

Read More

Фустан со висок шлиц до струкот стана хит кај славните личности, но никој не изгледа толку привлечно и секси како Џенифер Лопез. Џенифер оваа предизвикувачка и смела креација ја избра за настап на концертот во пресрет на Денот на благодарноста и сите останаа без здив. И покрај

Read More

Регионална музичка ѕвезда, и победникот на музичкото шоу "X Factor", Амел Чурич ја претстави новата песна со наслов “Хипохондар“ . Песната има и интересен спот во кој се појавува познатиот актер Милан Павловиќ, познат како Дино Мехмед Мујкиќ од серијата "Луд збунет нормален". По големиот успех

Read More

Последното видео што Крис Корнел го сними е достапно на интернет. Корнел, кој почина на 17-ти мај, во 53 година од неговиот живот, ја сними песната “The Promise” за истојмениот филм на Тери Џорџ со Оскар Исак и Кристијан Бејл за жртвите на ерменскиот геноцид во

Read More

Најголемата поп ѕвезда Бритни Спирс пристигна во Бангкок и на аеродромот ја пречекаа најслатките можни фанови. Пејачката во главниот град на Тајланд пристигна со приватен авион и на аеродромот Дон Муанг беше пречекана од голем број фанови, како и од две деца облечени во традиционални тајландски

Read More

Olena Podluzhnaya Uutai е уникатен музичар кој свири на античкиот инструмент  xomus (или “khomus”), кој е налик на „ усна харфа“. Olena оваа година за прв пат ќе настапува на фестивалот O.Z.O.R.A. кој се оддржува во Унгарија од 31 јули-6 август. Нејзииот  You Tube канал може да го

Read More

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records. Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“

Read More