Monday, Jul 13, 2020
HomePosts Tagged "2017"

Жителите на САД на 21 август имаа можност да бидат сведоци на соларна еклипса која за жал беше видлива само  од Американскиот континент, но оние што трагаат по добра фотографија знат како да ги искористат оние 10 минути колку што траеше помрачувањето за да направат

Read More

Доколку не сте голем љубители на топлото време и деновите сакате да го поминувате во комфорот на вашиот дом, оваа летна сезона воопшто нема да ви биде здодевна. Овие се филмовите кои  ќе бидат актуелни ова лето. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Baywatch Wonder Woman The

Read More

Се чини дека американската поп пејачка Кејти Пери, откако помина одреден период оддалечена од јавноста е конечно подготвена за нова етапа во својата кариера, барем така можеме да заклучиме по нејзиниот одговор на „Твитер“. Откако еден обожавател ја коментирал нејзината нумера „Rise“ како „лоша“ и

Read More

Револуцијата во дизајнот која ја донесе Apple на пазарот не запира тука. Компанијата најaвува нов проект за наредната година со најнов дизајн во историјата на смартфоните. Имено, еден од аналитичарите на мобилниот гигант, Минг Чи Куо тврди дека копманијата во 2017 година целосно ќе откаже од

Read More

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер има 34 години, но сеуште не е во план да се пенизионира. Тој најави дека планира да игра на турнирот серија 250 во Штутгарт во 2016 и 2017 година. Овој турнир се игра веднаш после Роланд Гарос, а од оваа сезона овој турнир

Read More