Monday, Jul 6, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика (Page 4)

Пејачот Кајмакоски се поретко го гледаме на македонската музичка сцена но, тоа е оправдано бидејќи неодамна стана татко, па сега неговото синче Давид е главната прекоупација, за што сведочи и оваа фотографија. „Очите се огледало на нашата душа“, напиша Кајмакоски во описот на фотографијата, потенцирајќи го

Read More

Во продолжение погледнете го целиот настап на Јана Бурческа кој е меѓу најгледаните на YouTube од вчерашното второ полуфинале. Поддршка и дадоа голем број на фанови со пофалби за настапот и жалење зошто не успеа да обезбеди финале на Евровизија.

Read More

Мајли Сајрус  ја објави првата песна од новиот албум кој е инспириран токму од љубовта со нејзиниот свршеник Лијам Хемсворт. Станува збор за синглот Malibu кој доби и видео спот објавен на YouTube па слушнете ја и погледнете ја најавата за нејзиното ново музичко парче.

Read More

Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вчера настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“. Во краткото видео-претставување пред настапот, Бурческа објави снимка од ултразвук со која потврди дека е бремена. Во една од сцените таа се појавува на ехо преглед во гинеколошка

Read More

Прекрасна вечер за Јана Бурческа, најпрво откри дека е бремена, а потоа доби и понуда за брак од нејзиното момче Александар. Без оглед што не успеа да и донесе на Македонија ново финале, таа е голем победник.

Read More

Македонската претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап на Евровизиската сцена во Киев каде настапи трета по ред во втората полуфинална вечер. Сепак, најголемо внимание привлече откривањето на прекрасната тајна уште во најавната шпица. Јана Бурчевска е бремена, а тоа брзо прерасна во главна вест низ

Read More

Шармантната Јана Бурческа со веќе хит песната Dance Alone повторно привлече големо внимание за Евровизискиот фестивал, а на сите досегашни промотивни настани успеа да собере најпозитивни критики. Пред самиот старт на втората полуфинална вечер слушнете како Јана звучи на последната проба на сцената во Киев.

Read More

Зоран Маџиров, неверојатниот музичар со прекрасна харизма, не успеа да се опорави од тешката сообраќајна несреќа. На 49-годишна возраст, на 09 мај 2017 година, почина македонскиот и светски музичар и виртуозен перкусионист. Маџиров на 7 октомври 2016 година беше тешко повреден во сообраќајна несреќа што се

Read More

Македонската пејачка Јана Бурческа пред почетокот на втората полуфинална вечер во четврток на фановите им препорача да ја поддржат нејзината колешка Клаудио Фаниело од Малта која исто така ќе бара шанси за настап во финалето преку 10-те најдобри. Досега Македонија и Малта често си разменувале поени,

Read More

Јана Бурческа, македонската претставничка на Евровизија, блесна на црвениот ќилим на церемонијата за прием на овогодинешните учесници во Киев, со прекрасна зелена тоалета. Јана ќе настапи во рамките на втората полуфинална вечер на 11 мај, додека големото финале ќе се одржи на 13 мај. Изведувачите од Македонија,

Read More