Wednesday, Jul 1, 2020
HomePosts Tagged "спот"

Баладата Херој е новата песна на Викторија Лоба за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Нумерата е во етно стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Херој е песна која буди многу емоции, посветена на мој многу драг пријател и за

Read More

Фолк пејачката Сања Ристеска го објави новиот видеозапис за песната „Ќе те полудам“ во кој се појавува со целосно изменет изглед кој ги воодушеви обожавателите. Зад песната „Ќе те полудам“ како автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува Гоце Костоски – Пејак, а истата

Read More

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records. Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“

Read More

Латино пејачката Шакира го лансираше новиот секси спот за хитот  „Me Enamore“ во кој пее за љубовта со нејзиниот партнер, фудбалерот на Барселона и Шпанската репрезентација Жерар Пике. Ова е втор сингл од нејзиниот нов албум El dorado кој официјално ќе биде пуштен на 26 мај.  

Read More

Дуетот на Елена и Хари е насловен„Још ме плашиш“ , а спотот започна да се снима уште пред неколку месеци при што дел од кадрите се снимени во Скопје, а дел се доснимија во Белград пред само една недела. Автор на музиката е Хари, а текстот

Read More

Популарната пејачка неколку месеци вредно работи на новите песни, а додека не биде објавен нејзиниот нов албум, Пинк ги здружи силите со прославениот американски кантри музичар, Кени Чесни, со кој сними романтичен дует. Нумерата ќе се најде на новиот албум на Кени под назив „Cosmic

Read More

Групата „Kings of Leon“ се врати на музичката сцена со песната „Waste a moment“. Станува збор за првиот сингл од нивниот предстоечки албум „Walls“. Песната сега доби и видео-презентација. После виде-најавата за песната „Waste a moment“ момците од групата „Kings of Leon“ побрзаа да им

Read More

Песната „Fade“ деветнаесетата нумера од последниот албум на американскиот рапер Кание Вест „The Life Of Pablo“ го доби долгонајавуваниот спот чија ѕвезда е танчерката Тејана Тејлор, кој неодамна беше објавен и на социјалната мрежа „Youtube“. Квалитетот на песната „Fade“ е ставен во втор план, а

Read More

Големиот хит на групата „The Black Eyed Peas“, „Where Is the Love“ објавен во 2013, а 13 години подоцна добива нова верзија, за жал, поради тажни причини- борбата против вооруженото насилство. Пристигна и спот во кој учествуваат голем број на светски познати лица. Во новиот

Read More