HomeФЕР ПЛЕЈФаулКако Барселона му го честиташе роденденот на Лионел Меси?

Како Барселона му го честиташе роденденот на Лионел Меси?

Денес својот 28-ми роденден го прославува фудбалската ѕвезда која е четирикратен освојувач на Лигата на шампиони, 7 пати ја освоил Ла Лига, 2 пати Светскиот клубски шампионат, безброј пати номиниран и 4 пати избран за добитник на наградата Ballon D’Or, каталонскиот гигант Лионел Меси.

По тој повод, YouTube каналот на ФК Барселона објави досега непознати видео снимки од фудбалерот на возраст од 14 години, кога играл за кадетскиот тим на Барса. Неспорно е дека потенцијалот кој го поседувал во тинејџерските години никогаш не се изгубил. Уживајте.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com