Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "лионел меси"

Шпанскиот врховен суд вчера ја потврди пресудата на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси кој беше осуден на 21 месеци затвор и парична казна во износ од 2,1 милиони евра. Со што на аргентинецот му ја одбија жалбата поради пресуда за затајување данок во периодот од 2007

Read More

ФИФА го суспендира Лионел Меси на четири натпревари за навреда на судија за време на натпреварот Аргентина - Чиле. Фудбалерот на Барселона упати навредливи зборови кон мајката на судијата, кој го запиша тоа во извештајот, и Светската фудбалска федерација реагираше веднаш и го суспендира Меси

Read More

Најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси ја откажа посетата на Турција по обидот за воен удар, каде што денеска требаше да настапи на хуманитарен меч организиран од Ето. Ето организира натпревар во чест на десет години од неговата хуманитарна фондација, па една од ѕвездите кои денеска

Read More

Поради затајување на данок судот одлучи дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси мора да оди во затвор! Напаѓачот на „Каталонците“ и неговиот татко, Хорхе Меси се обвинети дека во 2007, 2008 и 2009 затаиле данок од 4,1 милиони евра на приходите од имиџ

Read More

Повлекувањето од репрезентативниот дрес кое го најави Лионел Меси по уште едно загубено финале во големите натпреварувања ги остави во неверување сите фудбалски фанови од Аргентина и надвор од неа. Започнаа да стигнуваат молби за враќање во дресот на „гаучосите“ од великанот Диего Марадона, претседателот Маурисио Макри

Read More

Лионел Меси иако е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња со неговата Аргентина никако да освои значен меѓународен пехар и во вчерашното финале на Копа Америка против Чиле беше вистински трагичар со промашен пенал по продолженијата за горки солзи за збогум од репрезентацијата. Натпреварот беше

Read More

Селекцијата на Аргентина ќе игра во финалето на Копа Америка откако ја совлада домашната репрезентација на САД со 4:0. Лионел Меси со прекрасен гол од слободен удар стана најдобриот стрелец на Аргентина сега со рекордни 55 погодоци или еден повеќе од Батистута. За убедливата победа по

Read More

Денес својот 28-ми роденден го прославува фудбалската ѕвезда која е четирикратен освојувач на Лигата на шампиони, 7 пати ја освоил Ла Лига, 2 пати Светскиот клубски шампионат, безброј пати номиниран и 4 пати избран за добитник на наградата Ballon D'Or, каталонскиот гигант Лионел Меси. По тој

Read More

Контроверзноста во најважната споредна работа во светот е без граници. Секојдневно сме сведоци на брилијантноста што ни ја нудат фудбалските ѕвезди. Многу постигнати голови се коментирале и ќе се коментираат и понатаму помеѓу фудбалските навивачи

Read More