Wednesday, Aug 12, 2020
HomePosts Tagged "роденден"

Полскиот модел Јоана Крупа наскоро ќе го прослави својот 37. роденден па своите фанови ги почасти со многу провокативна фотографија. Таа објави слика на која “како од мајка родена“ позира покрај базен, на главата носи шешир а градите ги покрива со своите раце. "Сега кога

Read More

Обожавателите од целиот свет на различни начини го одбележуваат роденденот на Ејми Ванхаус, која е родена на денешен ден пред точно 33 години. Пејачката почина во 2011 година, а нејзините песни и натаму се хитови. Во текот на животот често знаеше да ја шокира јавноста и

Read More

Кубанецот Хосе Кастелар, познат како Куето, кој е веќе носител на пет Гинисови рекорди за најдолга пура, изработи 90-метарска пура, која рачно ја завитка по повод 90-от роденден на Фидел Кастро. Оваа пура може да му ја донесе и шестата титула. – Пурата е долга 90 метри,

Read More

Кубанскиот револуционер, поранешниот генералниот секретар на Комунистичката партија во Куба и поранешен претседател и премеир на Куба Фидел Алехандро, Кастро, Круз, кој Кубанците го нарекуваат едноставно Фидел, утре ќе наполни 90 години. Од сите функции официјално се повлече во во 2008 година, откако тешко се

Read More

Американскиот претседател Барак Обама го прослави 55-от роденден, последен во Белата куќа. Роденденот прва му го честиташе неговата сопруга, Мишел Обама на нејзиниот твитер профил. Обама со своето семејство беше на вечера каде уживаа во омилените италијански специјалитети со морски плодови. Среќен роденден на претседателот Обама му

Read More

Претседателот на Русија Владимир Путин упати честитки до претседателот на САД Барак Обама по повод неговиот 55 роденден, пренесе прес-секретарот на претседателот на Русија Димитриј Песков. Одговарајќи на прашањето дали претседателот на Русија му го честитал 55 роденден на Обама, Песков изјавил: Да, претседателот испрати

Read More

Со досега необјавени фотографии, кралското семејство го започна славењето на третиот роденден на принцот Џорџ. На Твитер фотографиите ги објавија неговите родители, принцезата Кејт Медилтон и принцот Вилијам. Принцот ќе има роденденска прослава со семејството во домот на Норфолк, каде е собрано семејството Медилтон и нивни

Read More

Двајца полицајци од градот Бендорф во југозападна Германија доживеале сцена која е како извадена од „порно“ филм. Тие биле повикани да интервенираат во стан каде се одвивала прегласна забава, но славеничката, повозразна жена помислила дека пријателките и подготвиле изненадување со стриптизери. Полицајците биле веднаш опсипани од

Read More

Американскиот претседател, Барак Обама (54), вчера ги изненадил гостите во Белата куќа кога на својата ќерка Малија (18) ѝ ја запеал песната „Среќен роденден“. Постарата ќерка на Обама е родена на големиот американски празник, Денот на независноста, а нејзиниот татко сакал да ја израдува. Барак и Мишел

Read More

Оливија де Хевиленд, најпозната по улогата во остварувањето од 1939 година „Gone with the wind“, денес наполни 100 години. Де Хевиленд, која е е последниот жив член на актерската постава од славниот филм „Gone with the wind“, се стекна со популарност откако влезе во актерските

Read More