Wednesday, Aug 4, 2021
HomePosts Tagged "Проблеми"

Уште на самиот влез, нередот и метежот, оставаат впечаток дека тука ниту на купувачите им е пријатно, ниту пак на продавачите им е задоволство да нудат производи. Главниот влез на Бит пазар, окупиран од импровизирани тезги на тротоарот, воопшто не наликува дека тука е лоциран

Read More

Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска со претседателот на здружението „Бранители - херои на Македонија од 2001“, Владо Стојанов разговараа за досегашната државна помош за семејствата на загинатите бранители и за опциите за продолжување на поддршката. На средбата, која се одржа

Read More

Со графити, стенсили, стикери и стрипови триесетина млади луѓе ќе испишуваат пораки низ Скопје преку кои ќе ги истакнат проблемите што ги имаат сите млади луѓе во земјава. Носител на проектот е Фондацијата за дебата и едукација „ИДЕА Југоисточна Европа“. Изминатиот период во рамки на

Read More

Дефанзивецот на Челси Курт Зума поради повреда нема да може да ја започне сезоната 2016/17. Конте, кој после завршувањето на Еврпското првенство со Италија ќе седне на клупата на Челси, ќе биде прунуден новата сезона во Премиер лигата да ја отвори без клучна фигура во

Read More

Селекцијата на Италија пред Европското првенство продолжува да има сериозно проблеми со здравјето на играчите, бидејќи сега се повреди и напаѓачот Грациано Пеле. Напаѓачот на Саутемптон на тренинг со репрезентацијата заработил повреда на коленото и веднаш го напуштил теренот, а се уште не е познато

Read More

Реката Далјан прави нови проблеми во Охрид овој пат со поткопување на патот до хотелот Далјан и Извидничкиот центар во Охрид. Поради ерозијата постои опасност реката да оштети електричен столб во Извидничкиот центар, каде се загрозени и објекти кои се во непосредна близина на нестабилното

Read More

Двојно убиство ја потресе јавноста во Албанија, откако 41-годишниот Дритан Петова со ловечка пушка ги застрелал сопругата Зара Петова (35) и нејзиниот татко Исмет Лека (76), известува албанската полиција Откако ги убил, тој излегол од куќата на Лека и по кусо време се искачил на висок елетричен

Read More

Кога рускиот гигант ја објави сумата 400 билиони долари за 30-годишниот договор со Кина за извоз на гас, сите го поздравија потегот, но изгледа дека тој договор наиде на низа проблеми. Во анализата на „Морган Стенли“ се наведува дека изградбата на гасоводната цевка ќе биде одложена

Read More

Македонските одбојкари го поминаа патот долг 28 часа и конечно пристигнаа во Валбших каде што ќе настапат на Ф4 турнирот од Европската лига. Автобусот тргнал вчера попладне од Скопје, кога неочекувано се соочиле со технички проблеми во близина на Ниш и морале да почекаат неколку часа

Read More

Во духот на Светското првенство во фудбал за жени кое годинава се одржува во Канада, предлагаме да видите како изгледа животот на една професионална фудбалерка, од редовните тренинзи и одржување кондиција па сè до начинот на исхрана и слободното време кое, реално, и не го

Read More