Thursday, Apr 19, 2018
HomeИздвојуваме(ФОТО): Копа Америка од женска перспектива

(ФОТО): Копа Америка од женска перспектива

copa america fans

Фудбалска треска преовладува во Чиле, овогодинешниот домаќин на Копа Америка. Дванаесет репрезентации се борат за триумф на јужноамериканскиот континент. А еден мундијал не може да помине без оние мали детали надвор од теренот.

Овој пат фокусирани на репортерите на Копа Америка, погледнете ја фотогалеријата од дамите кои му даваат живост на ова натпреварување.

Marina Granziera – репортер на колумбијската мрежа Caracol

marina3 marina1 marina2

Cristiane Diaz 
– бразилски репортер за Globo

cristiane3
cristiane2 cristiane1
Marisol Gonzales – репортер од Мексико за Televisa Deportes

marisol3 marisol1 marisol2
Angelica Camacho – репортер од Колумбија за Claro Sport

angelica2 angelica3 angelica1