Saturday, Apr 4, 2020
HomeАНТИСТРЕСЖурки (Page 4)

На 2-ри септември во Скопје на Средно Водно гостува најбараниот диџеј кој изминативе години е заштитен знак на островот Ибица, Solomun а него друштво ќе му прави H.O.S.H. Билетите за забавата се пуштени во продажба во Излет кафе, Кино Карпош, Радио бар, Југотон и mktickets.mk. лимитирани

Read More

Вечерва започнува новото издание на Пиволенд на скопско Кале со богати содржини како и секоја година, па ако се мислите дали да отидете еве ви неколку причини кои сигурно ќе ве убедат. 1. Дегустација на над 150 видови пиво. На 20-те пивски штандови ќе имаме можност

Read More

Фестивалот на пивото е пред самиот почеток, а ние покрај оние добро познати артисти кои ќе настапат на главната бина, издвоивме шест интересни бендови кои одамна ги немало или пак се нови, но вреди да се чујат: 1. Флукс- Скопските панкери кои од 1994 се присутни

Read More

Од следната недела, Скопското Кале ќе биде епицентар на пивско и музичко уживање во Скопје. Покрај нашите пивари кои со години прават одлично македонско пиво, за првпат посетителите ќе имаат можност да дегустираат пиво од првата македонската микро пиварница „Темов“. Со производство под светски услови, карактеристично

Read More

Синоќа се одржа петото по ред јубилејно музичко идание на „JoyFest“ на градскиот плоштад во Крива Паланка, а главна ѕвезда на вечерта беше легендарната српска рок група „Ван Гог“. Илјадници присутни, одлична атмосфера, за целиот овој прекрасен амбиент покрај „Ван Гог“ се погрижија и кривопаланечката

Read More

Школка во звук е музички и мултимедијален настан кој по втор пат се организира во Градскиот парк Скопје. Целта на проектот Школка во звук е да привлече што повеќе млади луѓе да настапат пред публика и да се афирмираат. Со оглед на тоа што настанот

Read More

Од 31 август до 4 септември во Скопје ќе се одржи гурманскиот викенд со пиво – „Пиволенд“. Посетителите ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси, како и во над 100 музички настапи на три фестивалски бини поставени на Кале.

Read More

Традиционално, втора година по ред, Здружението „Младински центар за рурален развој - АВАНГАРДА“ - Кривогаштани, во соработка со „Здружението на граѓани за лица со епилепсија и родители со деца со епилепсија - ЕПИЛЕПСИЈА МАКЕДОНИЈА“ и оваа година организира хуманитарен настан „БЕЛА НОЌ“ 2016, кој ќе

Read More

Денес во Струмица ќе започне петтиот „Струмица опен фестивал“ кој во наредните девет дена ќе понуди музика, уметност и забава за струмичани и сите заинтересирани посетители. – На сцената во Градскиот парк во Струмица, денес во 20:30 часот ќе настапат учесниците на детскиот фестивал „Јо Јо“, по што

Read More

Во Охрид денеска започнува меѓународниот кубански танцов фестивал „Хола Охрид“ кој е во организација на танцовиот клуб „Сонриса“, а ќе се одржува до 7 август. Фестивалот ќе понуди работилници и танцови забави водени од 15 артисти - дванаесет инструктори од Куба и од регионот, Србија, Црна Гора, Грција,

Read More