Saturday, Apr 4, 2020
HomeАНТИСТРЕСЖурки (Page 3)

Фановите на хрватскиот алтернативен бенд вечевра ќе ужувааат во долгоочекуваниот концерт. Елементал ги започна своите клупски настани во Скопје пред десетина години, но никогаш не направиле голем концерт. Клубовите во кои досега настапуваше Елементал беа преполни и секогаш се бараше место повеќе. Вечерва не очекува

Read More

После одличните концерти во Загреб и Белград, третиот град во кој „Елементал“ ќе настапат со нивното шоу „Денот Е“ е Скопје. Поводот е исклучително значаен, а тоа е десет годишен јубилеј од нивниот прв настап во Скопје. После сите успешни клупски концерти изминативе 10 години,

Read More

Хрватскиот бенд Елементал оваа сабота подготвува изненадување за своите фанови во Македонија. 18 март, „Вип Арена Борис Трајковски“ е местото каде што „Елементал“ ќе прослават 10 години од својот прв настап во Скопје со нивното концертно шоу „Денот Е“. После сите успешни клупски свирки, за

Read More

Како што и се очекуваше на последната вечер од овогодинешното јубилејно десето по ред издание на Штипската пастрмалијада се случи вистинската кулминација! „ЈУ Група“, „Рибља Чорба“ направија одлични концерти како главни ѕвезди на првата и втората вечер и ја воодушевија публиката, но она на што

Read More

Синоќа се одржа и втората вечер од десетото по ред издание на штипската пастрмајлијада, а меѓу другите, главни актери синоќа во Штип беше добро познатата српска рок група „Рибља Чорба“. Легендарниот Бора Ѓоревиќ и неговиот бенд два и пол часа забавуваа илјадници гости со многу

Read More

Синоќа започна десетото по ред јубилејно издание на Штипската пастрмајлијада. Оваа година Штипската пастрмајлијада се одржува на различна локација, поточно на локацијата „Дујле“ каде пред некој ден заврши конструкцијата на новиот кружен тек. Вчера точно во 19 часот започна манифестацијата за отворањето на ова јубилејно

Read More

Win Music Freedom забавите ги продолжуваат во Скопје на Средно Водно со најмодерното техно дуо PAN-POT, овој петок, 16ти септември, започнувајќи од 22 часот па се до утринските часови. Овој берлински состав кој во 2014 година ја основа и започна да издава под своја етикета Second

Read More

Французинот Жан Мишел Жар, легенда и пионер на електронската музика на 13 ноември во ВИП арената „Борис Трајковски“ ќе го отвори 18 по ред издание на фестивалот Таксират во Скопје. Во својата долга 40-годишна кариера, револуционерниот француски уметник првпат настапува во Македонија, како дел од

Read More

Јубилејното десетто издание на фестивалот „Виноскоп“ годинава ќе се одржува од од 28 септември до 2 октомври во центарот на Скопје. Градот Скопје секоја есен ужива во боите и вкусовите на македонското вино и деликатеси кои одлично одат во комбинација со добра чаша квалитетно вино, а

Read More

Големата музичка ѕвезда Џош Стоун доаѓа на ексклузивен интимен концерт во Скопје. Пејачката со моќен вокал ќе настапи со целосниот состав на својот бенд во Дансинг салата на МКЦ, на 14 октомври на полноќ. Концертот ќе биде дел од 35-от Скопски џез фестивал, а организаторите

Read More