Saturday, Apr 4, 2020
HomeАНТИСТРЕСЖурки (Page 10)

Ако сте расположени за добра еднодневна журка надвор од главниот град и ако сте обожаватели на пената, добро припремете се - Bitola Foam Festival е настан што не смеете да го пропуштите. Базенот Довлеџик на 7. август ќе биде епицентарот на настанот кој воедно е дел

Read More

Стандардните туристички локации во Грција, Шпанија и Италија полека стануваат досадни и младите луѓе од цела Европа бараат ново место за луда забава. Изненадувањето за оваа сезона е Задар, поточно местото Тисно каде се одржува еден од најдобрите музички фестивали во овој период. Гарден Фестивал

Read More

Вечерва во дворот на Капан Ан ве очекува навистина добра забава. Роденденската журка TRAP DA FUCK UP ќе се оддржи за да се одбележи прописно роденденот на трап журките во МК. Карти може да се набават на самиот влез на Капан Ан. Влезот чини 150

Read More

Ако сè уште не знаете каде ќе ја поминете саботната вечер, еве го нашиот предлог - вечерва во Club Privilege за прв пат ќе настапи талентираната и перспективна Матеа Борисиќ од Загреб, или попозната како Dj Allegra. Нејзиното искуство бележи заедничка соработка со голем број музички

Read More

Mладински културен центар отвори повик за учество на ,,Бела ноќ 2015” година која ќе се одржи на 3 октомври. На „Бела ноќ“ ќе бидат опфатени визуелни уметности (ликовна уметност, фотографија, инсталација, видео-арт, стрип, кибернетичка уметност), применети уметности (архитектура, визуелен/индустриски/веб дизајн, мода, дигитални креации), музика, филм и

Read More