Monday, Mar 30, 2020
HomePosts Tagged "Средно Водно"

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок  22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar. Скопската публика веќе еднаш имаше можност токму со Solomun да се журка на Средно Водно каде

Read More

Win Music Freedom забавите ги продолжуваат во Скопје на Средно Водно со најмодерното техно дуо PAN-POT, овој петок, 16ти септември, започнувајќи од 22 часот па се до утринските часови. Овој берлински состав кој во 2014 година ја основа и започна да издава под своја етикета Second

Read More

14 милиони денари ќе бидат инвестирани во реконструкцијата на патот од Средно Водно до село Нерези во должина од 4,5 километри. Почетокот на градежните работи денеска го означија министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и директорите на јавните

Read More

На Средно Водно вчера се одржа можеби најдобрата журка во Скопје ова лето со настапите на енергичните диџеи Solomun и H.O.S.H кои беа главни ѕвезди. Локацијата беше совршена за ваков настан, голем број на млади луѓе дојдени да се забавуваат и да уживаат во хаус миксовите на

Read More

На 2-ри септември во Скопје на Средно Водно гостува најбараниот диџеј кој изминативе години е заштитен знак на островот Ибица, Solomun а него друштво ќе му прави H.O.S.H. Билетите за забавата се пуштени во продажба во Излет кафе, Кино Карпош, Радио бар, Југотон и mktickets.mk. лимитирани

Read More

„Паре нису проблем, паре нема“, оваа поговорка со потекло од нам блиското соседство се чини дека важи само таму. Кај нас парите не се проблем, но не поради тоа што ги нема, туку поради тоа што тие ќе се трошат за изградба на втората фаза

Read More