Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "журка"

Еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock на 20-ти октомври, петок ќе настапува на СРЦ Кале, Скопје. Заедно со него ќе пуштаат музика  DJ Flooder, Maci Stojanovic и Dusko Janevski. Дефинитивно Klock е името кое речиси една декада е на врвот од

Read More

Овој петок, 11 август во Епицентар ќе гостува феноменот од DJ како што ја нарекуваат познавачите на techno сценaта, Marina Rubinstein или Dr. Rubinstein. За не повеќе од 5 години оваа девојка исклучиво со DJ-инг успева да си отвори простор во најзначаните берлински клубови, презентирајќи

Read More

Win Music Freedom со задоволство ви го најавува концертот за светски познатиот електронски бенд GUS GUS, закажан за утре, 22 април во петтата хала на "Скопски Саем". Ви издвојуваме три причини зошто да бидете дел од утрешното шоу

Read More

На Средно Водно вчера се одржа можеби најдобрата журка во Скопје ова лето со настапите на енергичните диџеи Solomun и H.O.S.H кои беа главни ѕвезди. Локацијата беше совршена за ваков настан, голем број на млади луѓе дојдени да се забавуваат и да уживаат во хаус миксовите на

Read More

На 2-ри септември во Скопје на Средно Водно гостува најбараниот диџеј кој изминативе години е заштитен знак на островот Ибица, Solomun а него друштво ќе му прави H.O.S.H. Билетите за забавата се пуштени во продажба во Излет кафе, Кино Карпош, Радио бар, Југотон и mktickets.mk. лимитирани

Read More

Голем број диџеи, меѓу кои и ултра познатиот Том Тајгер (Tom Tyger), ќе настапат во сабота вечер на вториот по ред фестивал на електронска музика „Проект Калабалак“ што ќе се одржи на веќе познатата локација, на стрелиштето во Радовиш. Фестивалот е со почеток од 20 часот,

Read More

Вечерва дворот на клубот Капан Ан, за единаесеттото издание на Funky Fresh вечерите ќе ве забавува специјален гостин од Лондон - големиот DJ ANGELO. Настанот ќе помине со домашна поддршка од Funky Fresh DЈs. Журката започнува на полноќ, влезот ќе биде 100 денари до

Read More

Вчерашното издание на фестивалот Skopje Calling дефинитивно ќе се памети во наредниот период бидејќи одамна не сме добиле толку спектакуларни настапи на една голема арена како стадионот „Филип Втори. Почнувајќи од одличното загревање со хит диџејот Робин Шулц кој доминираше на топ листите изминатите месеци

Read More

Британската група „Продиџи”, која важи за еден од најдобрите бендови во светската музичка индустрија и најнаградуваниот гитарист на сите времиња, Ал ди Меола за прв пат пред македонската публика ќе одржат концерти на отворените летни сцени во Охрид. Ќе настапат во рамките на музичкиот настан „Ohrid

Read More

Овој четврток Funky Fresh екипата е повторно назад со осмото издание од својата резиденција во клубот Капан Ан. Овој пат со опасен домашен лајн ап составен од: Ова издание на Funky Fresh ќе биде и промотивен настан за Skopje Street Festival кој ќе се одржи од

Read More