Saturday, Apr 4, 2020
HomeАНТИСТРЕСЖурки (Page 5)

Од 31 август до 4 септември, Скопското Кале ќе биде збирно место на сите љубители на пивото и добрата забава. „Пиволенд“ и оваа година ќе се погрижи да ја вжешти атмосферата во Скопје по завршувањето на летните одмори. Од организацијата откриваат дел од изведувачите кои

Read More

Преспанското крајбрежје важи за помирно за релаксиран одмор со чисти песочни плажи и топло езерска вода, но за тие што сакаат подинамична атмосфера не изостануваат ниту журките, како неодамнешнате „пена парти“ која се одржа на плажата во Претор со голема посетеност, пред се на младите

Read More

Овој викенд, пред големиот македонски празник Илинден, Охрид е градот кој е центарот на сите музички случувања во Македонија. Еден од тие настани е и „Summer beach festival", тродневен фестивал кој ќе се одржи на плажата „Немо“, а ќе опфати дел од моментално најбараните артисти

Read More

По успешната организација и реализација на минатогодишниот настан Алтернативно Лето Охрид (АЛО 1), и оваа година ЦИРО со огромно задоволство ви го претставува и ве поканува на најурбаниот настан во Охрид кој успешно ги спојува екстремиот спорт (скејт и БМХ) и алтернативната музика. Алтернативно Лето Охрид

Read More

Голем број диџеи, меѓу кои и ултра познатиот Том Тајгер (Tom Tyger), ќе настапат во сабота вечер на вториот по ред фестивал на електронска музика „Проект Калабалак“ што ќе се одржи на веќе познатата локација, на стрелиштето во Радовиш. Фестивалот е со почеток од 20 часот,

Read More

Од 31 август до 4 септември во Скопје, по деветти пат ќе се одржи „Гурманскиот викенд со пиво- Пиволенд“ на старата локација на скопското Кале. Посетителите пет дена ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси и над 100 музички настапи

Read More

Ники Ромеро е моментално најбараното име од долгата листа на диџеи од Холандија и прогласен е за еден од најдобрите артисти на престижната топ листа на Диџеј Маг (DJ Ma). Нема фестивал на кој Ромеро не настапува ова лето, а и оваа година е резидент

Read More

Еден од најпознатите ди-џеи на денешницата Дејвид Гета изјави дека разговарал со „Вирџин Галактик“ околу можноста за организирање на журка на вселената! Францускиот музичар има соработувано со бројни светски ѕвезди, а беше и одговорен за химната на изминатото Европско првенство во фудбал, но се уште

Read More

По завршувањето на првата фестивалска вечер во Дојран посетителите се многу задоволни од приредената забава со квалитетни настапи на Дубиоза Колектив и Роџер Санчез проследени и со огномен за официјален старт на Д Фестивал.  Голема забава преку ден во многу опуштена атмосфера има и во кампот

Read More

Од денеска (14.07) па се до недела (17.07) во Прилеп ќе се одржува 14-тото издание „Пивофест 2016“ кое и годинава ќе понуди богата музичка програма и добра забава за сите посетители. Фестивалот започнува вечерва со настапот на блузерите од „Кросроуд блуз-бенд“, а потоа на грандиозната сцена

Read More