Tuesday, Apr 7, 2020
HomeАНТИСТРЕСЖурки (Page 2)

Вечерва со почеток во 20:00 часот во Јавниот Алтернативен Клуб БлаБла ќе се одржи Sound Of Green Festival. На овој традиционален настан кој го одржува Пакомак во соработка со Password Production ќе ве забавуваат Contact 59, Funk Shui Da Dzaka Nakot, String Forces, Dj Slave & Game

Read More

На градскиот плоштад „Македонија“ се поставени три бини каде што учесниците на „Баскерфест“ ќе ве воодушевуваат со своите преформанси, фестивалот започна на 16 јуни а ќе трае цели десет дена. Програмата на фестивалот се состои од атракции под отворено небо, улична уметност, музика во живо,

Read More

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар на 22 јуни во Градскиот парк на град Скопје ќе го оддржат јубилејното десетто издание на манифестацијата „Види музика, слушни слика, добиј книга“. Годинава, како и секоја предходна за посетителите следува подарок книга, вашата библиотека ќе може да ја збогатите со

Read More

На Први Јули на Градската плажа во Скопје ќе се оддржи Beastern Metal Fest. Алтернативниот клуб Бла Бла годинава за прв пат организира ваков настан на кој ќе настапуваат домаќините Apotheosis, Reduced to Ashes и Short Fuse Hero како и JFT (Софија) и Godgiven (Будимпешта) кои се на

Read More

Градскиот плоштад  „Македонија“ во Скопје, во наредните 10 дена традиционално ќе се претвори во театар под отворено небо, а сите посетители ќе имаат можност секојдневно да уживаат во возбудливи точки. Со над 50-тина баскер изведувачи од светот, акробати, жонглери, танчери, магионичари, кловнови и музичари ќе се

Read More

„Д“ Фестивал добива нови хедлајнерски засилувања за новото тридневно фестивалско лето кое ќе се одржува од 14 до 16 јули во Дојран. Откако беа објавени дел од светските музички имиња кои ќе ја предводат програмата на годинашното издание, листата на хедлајнери е збогатена и со

Read More

Win Music Freedom со задоволство ви го најавува концертот за светски познатиот електронски бенд GUS GUS, закажан за утре, 22 април во петтата хала на "Скопски Саем". Ви издвојуваме три причини зошто да бидете дел од утрешното шоу

Read More

Медиумите за неа сакаат да пишуваат како за модел кој патем е квалитетен диџеј, но таа вели: „Јас не чувствувам потреба во диџеј-кабината да ја презентирам својата женственост или добар изглед. Тука сум да ја споделам музиката и енергијата со луѓето“. Белгиската диџејка Амели Ленс

Read More

Позната како најдобрата летна журка во Македонија, Грин Бич Фестивал годинава го отвора своето осмо возбудливо издание на кое во импозантниот список на артисти се запишува и ненадминливиот маг на електронската музика Свен Ват со кој продолжува традицијата на колосални журки на ГРИН БИЧ ФЕСТИВАЛ.

Read More

Скопскиот инди поп бенд Милко во недела вечер, на 26 март, ќе одржат концерт во Менада. Ќе свират за градот што не препознава херои, за личните идентитети, привиденија и соништа. Како еден од омилените бендови на македонската сцена, со големо и брзорастечко следбеништво, Милко се

Read More