Sunday, Apr 5, 2020
HomePosts Tagged "Solomun"

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок  22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar. Скопската публика веќе еднаш имаше можност токму со Solomun да се журка на Средно Водно каде

Read More

На Средно Водно вчера се одржа можеби најдобрата журка во Скопје ова лето со настапите на енергичните диџеи Solomun и H.O.S.H кои беа главни ѕвезди. Локацијата беше совршена за ваков настан, голем број на млади луѓе дојдени да се забавуваат и да уживаат во хаус миксовите на

Read More

На 2-ри септември во Скопје на Средно Водно гостува најбараниот диџеј кој изминативе години е заштитен знак на островот Ибица, Solomun а него друштво ќе му прави H.O.S.H. Билетите за забавата се пуштени во продажба во Излет кафе, Кино Карпош, Радио бар, Југотон и mktickets.mk. лимитирани

Read More