Monday, Aug 10, 2020
HomePosts Tagged "Baskerfest"

Вчеравечер на плоштадот „ВМРО“ како и на дел од главната улица „Свети Јоаким Осоговски“ настапија околу 30 акробати од разни земји во светот по повод реномираниот Баскерфест. Граѓаните на Крива Паланка по трети пат уживаа во акробациите на разни жонглери, магионичари и музичари. Градоначалникот на овој

Read More

Запознајте ги Blended Brew бенд, една од најголемите атракции на годинешниов Баскер Фест. Прочитајте за нивната сторија како се најдоа во Македонија, нивните амбиции и планови. П: За почеток ме интересира, како настана името на бендот? - Името Blended Brew ги представува различните типови на музика кои ги

Read More