Monday, Sep 25, 2023
HomePosts Tagged "клуб"

Шестмина млади српски ватерполисти синоќа биле претепани во центарот на Загреб. Како што јавува „Радио Телевизија Србија“, младите спортисти биле членови на ватерполо клубот Партизан и се наоѓале во ресторанот „Мекдоналдс“, каде при напуштањето на локалот биле брутално нападнати од маскирани напаѓачи кои ги тепале

Read More

Владеењето на Силвио Берлускони во Милан завршува откако милионерот и екс политичар конечно реши да го продаде тимот на инвеститор од Кина кој би донел многу повеќе вложувања и финансиска рамка со која „росонерите“ повторно би владееле со Европа. Нов сопственик на Милан е кинеска компанија,

Read More

Менаџерот на тренерот на ПСЖ Лоран Блан, Жан Пјер Берне, потврдил дека неговиот клиент до крајот на неделата ќе го напушти клубот, иако во февруари потпиша нов двегодишен договор и бидејќи се одлучил да не го исполни, сеуште не е јасно дали и каква казна

Read More

Живата легенда на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, по 29 години најверојатно ќе го напушти клубот. Раководството на Јунајтед на Велшанецот, кој минатата сезона му беше асистент на Ван Гал, му понудило да го води младинскиот тим, но Гигс ја одбил понудата. Англиските медиуми шпекулираат дека новиот менаџер

Read More

Европската Унија му дава целосна поддршка на олеснувачот на преговорите Питер Ванхауте во обидите да се спроведе договореното од Пржино, вака звучи реакцијата од Европската Делегација, по обвинувањата кои премиерот Груевски ги упати кон посредникот. Груевски посочи дека Ванхојте е само извршитен на одредена агенда

Read More