HomeДЕНЕШНАРегионТренерот на Будуќност застрелан пред својата зграда

Тренерот на Будуќност застрелан пред својата зграда

Тренерот на фудбалскиот клуб Будуќност од Подгорица, Миодраг Вукотиќ е ранет синоќа, пренесува порталот Вјести. Во Вукотиќ било пукано пред зградата во која живее. Тој итно бил пренесен во Ургентниот центар и засега нема подетални информации за неговата состојба.

miodrag-vukoticИстрагата која е во тек треба да утврди кој и зошто пукал во Вукотиќ. Тој во јуни ја презема екипата на Будуќност која заврши на третото место во првиот дел од првенството во Црна Гора.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com