Friday, Jun 5, 2020
HomePosts Tagged "ПСЖ"

Оваа вест ќе ги скрши сите шпекулации кога станува збор за иднината на Единсон Кавани. Според информациите од Париз, тој се согласил на нов договор, иако има 30 години, уругвајскиот напаѓач ќе ја продолжи обврската со "светците" до 2020 година. Тој ќе заработи еден милион евра

Read More

Фудбалерите на Париз Сен Жермен го освоија и вториот трофеј во оваа сезона, во Лион во финалето на Лига купот на Франција, Монако беше прегазен со 4-1. Избраниците на Унај Емери вчера ја прижија една од најдобрите партии сезонава, фудбалски час на фудбалерите од Монако и

Read More

Фудбалскиот клуб Челси во последниот ден од летниот трансфер период преговара со Парис Сен Жермен околу трансфер на Давид Луиз, бидејќи управите не можат да се договорат околу цената за фудбалерот, пренесува „Sky Sport“. Челси понудил 30 милиони фунти за Луиз, но ПСЖ, пред две

Read More

Менаџерот на тренерот на ПСЖ Лоран Блан, Жан Пјер Берне, потврдил дека неговиот клиент до крајот на неделата ќе го напушти клубот, иако во февруари потпиша нов двегодишен договор и бидејќи се одлучил да не го исполни, сеуште не е јасно дали и каква казна

Read More

Францускиот шампион Парис Сен Жермен ќе понуди 60 милиони долари за трансфер на фудбалер на Ливерпул Филипе Кутињо, пренесуваат денес медиумите. Според овие шпекулации, од Париз веќе го контактирале агентот н бразилецот и соопштиле дека ќе му понудат клучна улога во тимот. Треенерот на Ливерпул

Read More

Најдобриот голгетер на фудбалски ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, синоќа имаше емотивна вечер која никогаш нема да ја заборави. Швеѓанецот на достоен начин се прости од „Паркот на принцовите“ и тоа со два од вкупно четирите погодоци во победата на францускиот шампион над Нант. Сега вниманието е насочено

Read More

Очигледно дека Манчестер Јунајтед не е единствениот претендент да го донесе Мурињо на тренерската позиција. По безбројните гласини поврзани со португалскиот стратег и „црвените ѓаволи“, Sky Sports денеска излезе со информацијата дека ПСЖ внимателно ја следни ситуацијата со Жозе и може да тргне во битка

Read More

Аргентинскиот репрезентативец Анхел ди Марија пристигна во Париз приклучувајќи се на најскапиот француски фудбалски клуб ПСЖ. Анхел ди Марија имаше тешка сезона во Манчестер Јунајтед каде поради повреди и губење на формата не прикажа квалитетен фудбал на кој бевме навикнати да го гледаме додека настапуваше во Реал

Read More

Вчеравечер се одиграа двете супер финалиња од Супер Купот, едното во Франција помеѓу екипите на Париз Сен Жермен и Олимпик Лион, а во другото се соочија очи в очи Баерн Минхен и Волфсбург. Францускиот шампион успеа да го реши противникот уште во првата половина од првото

Read More