Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Сандерленд"

Пристигнувањето на Фабио Борини нема да влијае на преговорите со Калиниќ, но очигледно е дека Милан има намера да го продаде и Баку и Лападула и целосно да ја промени напаѓачката линија. Искусниот италијанец, некогашната голема надеж се врати во својата татковина на лекарски прегледи и

Read More

Напаѓачот Џермејн Дефо се согласи по испаѓањето на неговиот тим од Премиер лигата Сандерленд, да се пресели во редовите на Борнмаут за неделна плата од 130 000 фунти. Договорот ќе биде потпишан на три години. Тој во Борнмаут ќе пристигне како слободен играч, бидејќи на

Read More

Дејвид Мојс си поднесе оставка од Сандерленд, откако клубот испадна од Премиер лигата. Шкотланѓанинот така стави крај на една тешка сезона за “Црните Мачки“, кои завршија како последни со освоени 24 поени. Победија на само 6 натпревари од вкупно 38 кола, со ист број на нерешени

Read More

Фудбалерот кој падна во втор план кај Јурген Клоп утре го напушта тимот. Последниот ден од трансфер периодот екипата на Ливерпул ќе ја напушти Мамаду Сако. Овој фудбалер ги завршил сите формалности околу потпишување на договор со Сандерленд, екипа која ја презема Дејвид Мојс оваа

Read More

Според последните информации Џо Харт нема да се пресели во Ливерпул, бидејќи и „Карамелите“ и „Црвените“ се откажале од овој трансфер. За Харт нема повеќе место на „Етхид“ и тоа е јасно како ден. Пристигна Браво, Кабаљеро има предност пред англичанецот, па Харт после една

Read More

Дејвид Мојс штотуку беше промовиран за нов менаџер на Сандерленд каде го наследи местото на Сем Алардајс кој беше избран за селектор на Англија, а се чини дека веќе има план кога е трансфер периодот во прашање. Прва желба на Сандерленд во овој трансфер период

Read More

Емануеле Џакерини кој покажа фантастична игра за италијанската репрезентација на неодамнешното европско првенство ќе се врати во родната земја откако премина од Сандерленд во Наполи. „Дојдов во важен и престижен клуб. Среќен сум што ќе го носам дресот на Наполи. Со нетрпение го очекувам почетокот на

Read More