Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Instagram"

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ веќе  7 сезони ги освојува нашите срца, темите како војна, љубов, омраза и предавство испреплетени со мистични суштества не терат нетрпеливо да ја чекаме секоја нова епизода. Доколку ја гледате оваа серија веќе знаете за сплетките и заговорите кои кружат околу

Read More

24-годишната пејачка изгледа фантастично на објавените селфи фотографии, секси костим за капење со длабоко деколте, конечно да ја видиме Деми во провокативно издание да се гордее со нејзиното тело. Деми пред неколку месеци изјави како има проблеми со нејзината килажа и премалите гради, таа небеше задоволна

Read More

Instagram сака дополнително да ја наметне новата опција Stories во која се комбинираат повеќе објави и сега ќе ви нуди предлози за стории врз база на корисниците кои ги следите со цел да добиете попрецизни и подопадливи содржини. Има критики дека со „сториите“ Instagram се доближува

Read More

Моделот Тревис ДесЛориер на креативен и необичен начин привлекува огромно внимание на социјалната мрежа Instagram секојдневно објавувајќи слики на кои позира со неговата мачка. За кратко стекна голем број на следбеници кои му даваат надеж дека „мачорот“ може да направи успешна кариера во модната индустрија.

Read More

Гламурозни јахти, скапи автомобили, брендирана облека се само дел од „скромниот“ живот на кинеските милијардери. Многу од децата на богатите Кинези, одлучиле како место на живеење да им биде Ванкувер. Ова место стана популарно како резултат на веќе непостоечката програма за имигранти-инвеститори. Белото Ламборџини е заштитен

Read More

Facebook најави дека ќе овозможи кратки анимирани видеа наместо фиксни профилни фотографии. Ова ќе функционира преку Facebook Profile Expression Kit што им е достапно на девелоперите. На тој начин другите апликации како што се Vine, MSQRD, Instagram и слично, ќе може да пристапат кон профилот на

Read More

Со создавањето на оваа нова алатка, веб страницата „deleteME.mk“, граѓаните ќе можат на ефикасен начин да се справат со нарушување на приватноста при користење на фејсбук, инстаграм, твитер и други социјални мрежи. Оваа алатка се применува во Норвешка и функионира совршено. Македонија е домаќинот на

Read More