Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Фенербахче"

Посебен сообраќаен режим најавува СВР за вечерашниот натпревар Вардар – Фрнербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори Македонски” од 20 часот. Од 14 часот часот ќе биде затворен за сообраќај дел од улицата „Аминта III“, на потегот од крстосницата со „Јордан Хаџиконстантинов Џинот“

Read More

Фенербахче убедливо го победи Олимпијакос со 80:64 за да ја освои првата европска титула и да постане првиот Турски тим на кој му успеало тоа. Нашиот македонски репрезентативец Перо Антич по трет пат стана шампион на Европа, претходните два ги освои со екипата на Олимпијакос. Италијанскиот

Read More

Кошаркарскиот клуб Работнички оваа година ќе прослави 70 години од постоењето. По тој повод, најтрофејниот клуб од македонското првенство ќе организира низа од настани, а сето тоа ќе започне со ревијален натпревар против екипата на Фенербахче, на 30. септември во 19.30 часот. „Во овој момент Фенербахче

Read More

Турскиот фудбалски клуб Фенербахче се соочи со казна од 7.5 милиони евра поради непочитување на финансискиот фер-плеј, која му беше изречена од страна на УЕФА. Фенербахче е трет во низата на турски гиганти кои оваа сезона заработија казна поради непочитување на финансискиот фер-плеј. Галатасарај и

Read More

Турскиот великан Фенербахче ќе му понуди 15 милиони евра годишно на португалскиот тренер Жосе Мурињо, пренесува локалниот магазин „Фанатик“. Претседателот на клубот Азиз Јилдрим најави дека, во случај на доаѓање на Мурињо во Истанбул, ќе потроши 50 милиони евра на засилување. Јилдрим планира големи вложувања

Read More

Дали Холандскиот репрезентативец е со една нога надвор од Олд Трафорд? Директорот на турски Фенербахче, Џулиано Теранео, отпатувал за Лондон на состанок со челниците на Манчестер Јунајтед за потенцијален договор на 31. годишниот ван Перси. Иако напаѓачот до истекувањето на договорот има уште само една година,

Read More

Перо Антиќ беше и официјално претставен како најново засилување на турскиот прволигаш Фенербахче, откако помина две сезони во Атланта во моќната НБА лига. Враќањето на Антиќ во Европа значи и најава за освојување на нова титула во Евролигата, а сигурно ќе биде да се проследат

Read More

Македонската кошаркарска ѕвезда Перо Антиќ се враќа во Европа и од следната сезона ќе го носи дресот на Фенербахче, вели специјализираниот кошаркарски портал „Еурохупс“. Жељко Обрадовиќ, предводникот на Фенербахче, прави тим за освојување на Евролигата и за него Антиќ е една од клучните алатки за остварување

Read More