Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "мурињо"

Доста шпекулации денес кога се трансферите во прашање. Денес се шпекулира дека шпанскиот фудбалер кој настапува за Реал Мадрид не е во првите планови на Зинедин Зидан, па се смета дека Флорентино Перез би сакалда го продаде за да заработи. Иско единствениот настап оваа сезона

Read More

Португалецот повторно се најде на удар на критики во англиската јавност. Овој пат причина за тоа беше третиот по ред пораз на Манчестер Јунајтед, кој овој пат, после поразите од Сити и Фејнорд, беше поразен и од Вотфорд на гостински терен 3:1. Звучи неверојатно, но

Read More

Утре на програма е големото манчестерско дерби, а беа одржани и прес-конференции за медиумите во пресрет на оваа средба. Како и секогаш на конференцијата Мурињо настапи во свој стил. Познат е фактот дека Кун Агуеро ќе го пропушти големото дерби поради суспензија од три натпревари

Read More

Манчестер Јунајтед веќе го знае следниот чекор за наредното лето. И ќе се сложите, изгледа како навистина одлична идеја! Англиските медиуми синоќа ја објавија оваа приказна како ексклузивна. Имено, Манчестер Јунајтед веќе ја идентификувал првата мета за следното лето. Нема ни да преговараат, ќе ја

Read More

Ако му тргне од рака, везниот ред на Јунајтед повторно ќе биде еден од најсилните во Европа. Пристигнаа Михтарјан, Ибрахимовиќ и младиот Бејли, а на пат е и Пол Погба. Се чини дека Французинот од Јувентус е само на чекор од враќање во редовите на

Read More

Јунајтед станува нестрплив, понудата нема уште долго да биде на маса, Португалецот веќе има друга идеја. Пол Погба ја има понудата која ја сакаше Мино Раиола, ако одлучи да замине и побара трансфер, Јувентус ќе ја прифати понудата од 123 милиони евра, колку што понуди

Read More

Доаѓањето на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед сигурно ќе значи и поголема веројатност за доведување на квалитетни фудбалери. Еден од таквите е и Габриел Хесус, 19-годишниот напаѓач на Палмериас кој важи за „чудо од дете“, како што го нарекуваат во својата татковина. Ова момче има

Read More

За време на својот мандат во Челси Мурињо на Волфзбург ги продаде Кевин Де Брујн и Андре Ширле, а сега би можел да пазари од „Фолксваген арена“. Никогаш крај на шпекулациите кога се во прашање трансфер метите на Манчестер Јунајтед. Сега во медиумите се појави

Read More

Жосе Мурињо подготвува голема чистка на „Олд Трафорд“, а како што пренесуваат одредени медиуми, Португалецот е решен да се ослободи од дури 13 фудбалер на „црвените ѓаволи“. Петото место во Премиер лигата е секако знак дека актуелниот тим на Јунајтед не е достоен на фантастичната

Read More

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо нема да дозволи ривалството со тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола да влијае на неговата кариера. Двајцата тренери водеа жестоки битки од времето кога ги водеа клубовите на Реал Мадрид и Барселона пред неколку години, па се очекува слично

Read More