Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Евролига"

Фенербахче убедливо го победи Олимпијакос со 80:64 за да ја освои првата европска титула и да постане првиот Турски тим на кој му успеало тоа. Нашиот македонски репрезентативец Перо Антич по трет пат стана шампион на Европа, претходните два ги освои со екипата на Олимпијакос. Италијанскиот

Read More

Одбојкарите повторно беа толку блиски, а толку далеку од европскиот трон. Селекцијата на Естонија покажа поцврст карактер во финалната средба со нашите „спартанци“ кои стигнаа до златото со победа од 3-0 во сетови, со што го освоија второто сребро во низа. Со учинок од 7

Read More

Перо Антиќ беше и официјално претставен како најново засилување на турскиот прволигаш Фенербахче, откако помина две сезони во Атланта во моќната НБА лига. Враќањето на Антиќ во Европа значи и најава за освојување на нова титула во Евролигата, а сигурно ќе биде да се проследат

Read More