Wednesday, Aug 12, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаТрансфер сензација – Антиќ во Фенербахче?

Трансфер сензација – Антиќ во Фенербахче?

Македонската кошаркарска ѕвезда Перо Антиќ се враќа во Европа и од следната сезона ќе го носи дресот на Фенербахче, вели специјализираниот кошаркарски портал „Еурохупс“.

Жељко Обрадовиќ, предводникот на Фенербахче, прави тим за освојување на Евролигата и за него Антиќ е една од клучните алатки за остварување на целта.

Предходно за турскиот клуб потпиша поранешниот соиргач на Антиќ, Костас Слукас.