Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "олимпијакос"

Фенербахче убедливо го победи Олимпијакос со 80:64 за да ја освои првата европска титула и да постане првиот Турски тим на кој му успеало тоа. Нашиот македонски репрезентативец Перо Антич по трет пат стана шампион на Европа, претходните два ги освои со екипата на Олимпијакос. Италијанскиот

Read More

Тројца навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера во 11 часот физички го нападнале вработениот Ј.А. (35) на бензинска пумпа „Лукоил“ на автопатот Скопје-Куманово.  Вработениот се здобил со повреди по главата и телото, бил плукан и влечен, а сторителите освен што го нападнале вработениот, одзеле и неколку артикли од маркетот

Read More

Мексиканскиот репрезентативец и фудбалер на Олимпијакос, Алан Пуридо, е пронајден и ослободен откако вчера беше киднапиран во својот роден град Тамаулипаси од шест маскирани лица. Според информациите, 25-годишниот фудбалер, по обврските со грчкиот клуб се вратил во Мексико со својата девојка. Киднапирањето најверојатно е извршено од

Read More