Tuesday, May 26, 2020
HomePosts Tagged "гостување"

Кошаркарскиот клуб Работнички оваа година ќе прослави 70 години од постоењето. По тој повод, најтрофејниот клуб од македонското првенство ќе организира низа од настани, а сето тоа ќе започне со ревијален натпревар против екипата на Фенербахче, на 30. септември во 19.30 часот. „Во овој момент Фенербахче

Read More

Џони Деп ја продолжува традицијата на бакнување на водителот Џими Кимел, првиот пат тоа го стори откако Врховниот суд на САД ги легализираше геј браковите, вториот пат при гостување за промоција на филмот „Црна маса“, а сега и по трет пат сосема неочекувано. Деп се

Read More

На последниот ден од МНТ-ФЕСТ публиката во 19 часот ќе може да ја погледне извонредната претстава „Во темната кружиме ноќ и нè голтаат јазици пламни“, на театарот Алдес од Лука. Неговиот оригинален наслов In girum imus nocte (et consumimir igni) претставува загадочен латински палиндром, кој и Ги Дебор

Read More

Зоран Заев кој провладините медиуми Сител, Канал 5 и МТВ ги прогласи за политички непријатели на СДСМ полека ги „освојува“. Сега, на ред е најверојатно и гостување во дневникот од 19 часот на ТВ Сител каде со години нема стапнато ниту еден опозиционер. Негов домаќин би

Read More

МЗТ како судбински да е поврзан со Словенија во натпреварите од Јадранската лига и новата сезона ќе ја започне повторно со гостување токму во Љубљана против Унион Олимпија. МЗТ Скопје Аеродром ќе ја игра четвртата сезона во АБА лигата и ќе атакува на првиот фајнлфор откако

Read More