Monday, Jul 13, 2020
HomePosts Tagged "херој"

Баладата Херој е новата песна на Викторија Лоба за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Нумерата е во етно стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Херој е песна која буди многу емоции, посветена на мој многу драг пријател и за

Read More

Минатиот викенд во Калифорнија се одржа познатиот фестивал „Коачела“, а изчезнати телефони не се никаква новина. Реиналдо Де Хесус Енао, е уапсен и затворен поради кражба на преку сто мобилни телефони на ултра популарниот музички фестивал „Коачела“ во Калифорнија, но верувале или не, тој е прогласен

Read More

Студент од Охајо им стана херој на своите колеги откако сите го положија испитот поради неговиот облог со професорот. Веднаш стана и интернет ѕвезда. Професорот по органска хемија ветил дека ќе ги пушти да положат сите во групата ако студентот ја погоди корпата за смет

Read More

Грчкиот државјанин, кој бил убиен за време на пукањето во трговски центар “Олимпија” во Минхен се жртвувал за да ја спаси сестра си, пишува британскиот “Телеграф”. Младиот Грк бил застрелан два пати пред ресторан за брза храна. Тој застанал пред  сестра си , за да ја спаси,

Read More

Пред само неколку дена левиот бек на Реал Мадрид Марсело беше херој во пресвртот на Реал Мадрид против својот најголем ривал Барселона, но во средата во дуелот од Лигата на шампионите против Волфзбург, фудбалерот покажа дека има и умешност од друг тип. Во синоќешниот изненадувачки

Read More

Знаеме дека кучињата прават се за своите сопственици, но малку е чудно кога куче скитник ке спаси непознат човек. Шанон доживеала сообраќајна несреќа кога излетала од рурален пат, а немало никој да и помогне. Таа била во бесознание кога дошло едно улично куче. Тоа ја

Read More