Sunday, Sep 27, 2020
Home2017March (Page 5)

Уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас синоќа во емисијата на Јанко, „Јади бурек“ изнесе тешки обвинувања за познати новинарски имиња. Латас во обид да ги одбрани изнесените наоди од истрагата на СЈО, почна да ги напаѓа своите колеги. Тој ја нападна Јадранка Костова, Саше Димовски,

Read More

Дуетот на Елена и Хари е насловен„Још ме плашиш“ , а спотот започна да се снима уште пред неколку месеци при што дел од кадрите се снимени во Скопје, а дел се доснимија во Белград пред само една недела. Автор на музиката е Хари, а текстот

Read More

Ако сте уморни од "совршени" силиконски убавици и девојки кои изгледаат како пластични барбики, овие видеа сигурно ќе ве расположат. Две "обичните" девојки кои тверкат како професионалци. Тие на Инстаграм ги постираат нивните тверкови и досега имат повеќе од 5000 следбеници, кои можат да ги погледнат

Read More

Во рамките на егизбициски натпртевар против селекцијата ма Чешка и Словачка или поранешна Чехословачка, четири ракометарки од Вардар добија свое место во овој тим. Амандин Лејно, Камила Херем, Јованка Радичевиќ и Андреа Лекиќ ќе бидат дел од репрезентацијата на светот, овој натпревар ќе се одигра на

Read More

Пред денешниот јавен состанок на Агенцијата за аудиовизулени медиумски услуги, претседателот на Советот Лазо Петрушевски застана пред новинарите во обид да го одбрани ставот на Советот. Тој истакна дека револтот на телевизиите кои сметаат дека им е нарушен угледот е неоправдан, но не успеа да

Read More

Поранешниот прв рекет на светот, Новак Ѓоковиќ, кој одлучи дека поради повреда нема да учествува на турнирот во Мајами, иако неодамна тој во овој американски град купил луксузен стан со поглед на плажа. Станот кој Новак го купил се наоѓа во станбениот комплекс “Eighty Seven Park”,

Read More

Бастијан Швајнштајгер и неговиот нов тренер Вељко Пауновиќ седнаа на првата прес конференција, Еден од Американските новинари постави едно смешно и нелогично прашење со кое се посрамоти. Новинарот го праша Швајни “Дали Чикаго сега може да освои Светско првенство?“, ова никој не го очекуваше

Read More

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е убеден дека двете најголеми ѕвезди Алексис Санчез и Месут Озил ќе останат на „Емирати“, но призна дека на тимот му се потребни засилувања. Санчез изјави дека сака да остане во Лондон додавајќи дека сака да игра во клуб со победнички

Read More

Голем скандал на повидок во Македонскиот фудбал, Министерството за внатрешни работи во соработка со одделот за интегритет и безбедност во Фудбалската федерација на Македонија отворија истрага за три наместени натпревари во пролетниот дел од втората македонска фудбалска лига, информира официјалната интернет страница на ФФМ. „Одделот

Read More

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните делови на земјава ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната

Read More