Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "Oливера Трајковска"

Новинарката Оливера Трајковска во гостувањето на 360 степени на Алсат М посочи дека во крвавото сценарио во Сибранието минатата недела меѓу другото посакувана цел била целиот настан да оди во живо преку медиумите за да има поголем и пострашен ефект. – Ние не разбравме дека кога

Read More

Уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас синоќа во емисијата на Јанко, „Јади бурек“ изнесе тешки обвинувања за познати новинарски имиња. Латас во обид да ги одбрани изнесените наоди од истрагата на СЈО, почна да ги напаѓа своите колеги. Тој ја нападна Јадранка Костова, Саше Димовски,

Read More

Vодителка на емисијата Вин-Вин, Оливера Трајковска сезоната ќе ја започне на ТВ Телма. Трансферот е направен денеска, а првата емисија од оваа сезона ќе биде на 19-ти овој месец. В.Д. главниот уредник на Телма, Боби Христов и посака добредојде на Трајковска. „Официјално добредојде во #ТОПТЕМА

Read More