Friday, Jul 31, 2020
HomePosts Tagged "социјални мрежи"

Не се што е на интернетот е така како што изгледа, само погледнете ја вистината позади овие неколку фотографии и ќе ви стане јасно зошто фотографиите што некои луѓе ги постираат на социјалните мрежи се толку добри.

Read More

На вчерашниот протестен марш на иницијативата за заедничка Македонија, која се залага за зачувување на унитарниот карактер на државата и против тиранската Платформа, беа забележани неколку возила со регистерски таблички од соседна Бугарија. Од нив се вееја македонски знамиња и се пуштаа патриотски песни. Токму овие

Read More

Елен Деџенерис се најде на мета на обвиненија за ширење на расизам откако на Твитер објави фотографија од Јусен Болт, на која со помош на „Фотошоп“ Елен се „најде“ на грбот на Болт за време на негова трка, со коментар: „Од сега вака ги завршувам

Read More

Босна на Олимпијадата има 8 учесници, но најголемо внимание привлече атрактивната пливачка Амина Кајтаз. Во тоа и помогна ирскиот спортски новинар Киран О`Рагали кој најави дека ќе навива за БИХ. Инаку Амина е родена во Мостар и ќе настапува во повеќе пливачки дисциплини, па босанската

Read More

Социјалните мрежи може преку ноќ на некого да му донесат слава од 5 минути и тоа се случи со младата Ана Габриела која со селфи фотка од Дубровник привлече огромно внимание во регионот. Атрактивната фото блогерка прави репортажи за повеќе дигитални медиуми со секси фотки,

Read More

Кинеското биро за сајбер простор воведе забрана со која новинарите не смеат да ги користат социјалните мрежи и статусите на корисниците како извори на информации, без да пишуваат со факти базирани на сведоштва, докази и документи. Овој потег има добри и лоши последици. Убаво е да

Read More

Сега веќе е се готово, Златан Ибрахимовиќ преку социјалните мрежи го објави својот трансфер во Манчестер Јунајтед. После повеќе од еден месец шпекулирање, Ибрахиимовиќ конечно го потврди својот трансфер во англискиот великан. Тој тоа го направи на својот Инстаграм, а потоа и на својот Фејсбук

Read More

Интернет социјалните мрежи полудуваат по уште една полициска фотка од уапсената девојка Сара Сиврајт која е осомничена дека му понудила превоз со автомобил на едно момче за потоа со нејзин соучесник да го ограбат со закана со пиштол. Нејзиното кривично дело очигледно не влијае негативно на

Read More

Мажите може да глумат цврсти момци цел ден, но од една личност секогаш ќе треперат како мали мачиња, а тоа се нивните мајки. Вистински пример за мајчински прекор се појави на страната „Менист“ која шири мемиња како мажите се диксриминирани, но често ги навредува припадничките

Read More