Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "хит"

Мегахитот Despacito дефинитивно секојдневно го слушате насекаде, но за што точно се пее во оваа песна? Можеби мислевте дека оваа песна има некое подлабоко значење но за неа текстописецот и пеач Луис Фонси вели: „Посакувам да имав некоја подобра приказна за песната, но искрено, се разбудив едно утро

Read More

Нагласување на очните капаци со темно моливче или сенка Овој ретро  изглед помага во нагласување на очите  Блескава младешка кожа Наместо темните контури нанесете лесна пудра и нагласете ги јаболчниците со светкава светла сенка    Сјајни усни Матираните кармини тргнете ги на страна, ова лето дајте им посебен сјај на вашите

Read More

Босна на Олимпијадата има 8 учесници, но најголемо внимание привлече атрактивната пливачка Амина Кајтаз. Во тоа и помогна ирскиот спортски новинар Киран О`Рагали кој најави дека ќе навива за БИХ. Инаку Амина е родена во Мостар и ќе настапува во повеќе пливачки дисциплини, па босанската

Read More

Социјалните мрежи може преку ноќ на некого да му донесат слава од 5 минути и тоа се случи со младата Ана Габриела која со селфи фотка од Дубровник привлече огромно внимание во регионот. Атрактивната фото блогерка прави репортажи за повеќе дигитални медиуми со секси фотки,

Read More

Неколку часа после објавувањето, интернетот е преплавен со коментари околу спотот за песната „M.I.L.F. $“. Првата нумера од вториот самостоен албум на Ферги, покрај провокативниот назив, сега има и видео-презентација, која привлекува големо внимание. Паузата е готова. Ферги ја претстави новата песна и ја најави

Read More

Уметникот Бени Харлем заедно со неговата ќерка Џаксин се голема атракција на интернет бидејќи заедно позираат со огромните афро фризури кои се само по себе рекордни. Бени е музичар, модел, автор и изведувач, но најмногу внимание привлекува со ексцентричните фотосесии токму со неговата ќеркичка. Двајцата се

Read More

Интернет социјалните мрежи полудуваат по уште една полициска фотка од уапсената девојка Сара Сиврајт која е осомничена дека му понудила превоз со автомобил на едно момче за потоа со нејзин соучесник да го ограбат со закана со пиштол. Нејзиното кривично дело очигледно не влијае негативно на

Read More

Еден од омилените аксесоари на кои дизајнерите посветуваат особено внимание се очилата за сонце. Футуристичката тематика во креирањето на новите линии очила за сонце продолжува и оваа година, па како и минатата сезона, изборот на очила со футуристички дизајн ќе биде огромен.   Моделите од новата колекција очила

Read More

  Интересен човек кој има смисла за хумор,тоа е Андруш. Знејќи колку е тешко да се вози камион и да бидеш на седиште повеќе од пола ден, овој маестрален човек направил ново видео со нова песна, која сигурно ќе биде хит  по кафеаните и на истата ќе

Read More

Мислевте дека единствената нумера на мега - талентираниот Gipsy Rapper ќе биде алтернативниот кавер на летниот хит Wiggle? Се лажете. „Жигу бигуле“ сега има нова надградба - „Фоку ме“. Не ви преостанува ништо повеќе, освен да земете длабок здив и .. да се воздржите од секакви

Read More