Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "коли"

Грчката полиција уапсила двајца државјани на Србија осомничени за кражба на неколку луксузни автомобили на Халкидики. Уапсени се 24-годишна девојка и 33-годишно момче за кои се наведува дека биле „јадрото“ на групата која секој пат крадела автомобили во различен состав. Украдените возила биле криени во куќа која

Read More

На вчерашниот протестен марш на иницијативата за заедничка Македонија, која се залага за зачувување на унитарниот карактер на државата и против тиранската Платформа, беа забележани неколку возила со регистерски таблички од соседна Бугарија. Од нив се вееја македонски знамиња и се пуштаа патриотски песни. Токму овие

Read More

Легендарниот руски теренец со децении е првиот избор на сите кои имаат во план одење на „оф роуд“ авантури кај нас. Но, со развитокот на технологијата руската ЛАДА Нива заостанува во многу апскети особено во развитокот на технологијата возењето на нормален пат и конфорнота при

Read More

На социјалните мрежи се прошири сликата на две паркирани возила на автобуската постојка пред Симпо во Карпош што повлече лавина на негативни коментари за дрскоста на возачите кои го окупирале просторот наменет за патниците кои на ова жешко време може единствено таму да застанат под

Read More