Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАСвет(Видео) Страшна сообраќајна несреќа, загина возачот на Путин

(Видео) Страшна сообраќајна несреќа, загина возачот на Путин

Vladimir-Putin-nesrekja

Во страшна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесеува The Sun.

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски.

Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во BMW-то на Путин.

Од силниот удар автомобилот се преполовил а возачот загинал на самото место.