Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Кавадарци"

В.Ј. (62) од Кавадарц, од страна на СВР Велес заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и против Т.И. (61) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“

Read More

Со пресуда на Основен суд Кавадарци, градоначалникот на општина Кавадарци Александар Панов денеска беше осуден на два месеца затвор за кривично дело „поткуп при избори и гласање“. - За ова дело предвидена е парична казна или казна затвор до една година - појасни судијата доктор

Read More

Полов напад врз тринаесетгодишна ученичка од страна на наставник бил пријавен вчера во полициската станица од општа надлежност во Кавадарци. Оваа информација денеска за МИА ја потврдија од СВР Велес. Според пријавителите, наставникот во повеќе наврати во последните три месеци вршел обљуба врз ученичката. - Случајот

Read More

неска Кавадарци осамна со ,,потерници’’ односно некролози од Бетиан Китев, пратеник од СДСМ. Целиот град е излепен со летоци со неговата фотографија, име и презиме, а начинот на кој што овие плакати се изработени оставаат впечаток дека се работи за некролози, кои што во Тиквешијата

Read More

До сега не е познато дали има повредени во сообраќајната несреќа која се случила пред 16.40 часотна на регионалниот пат Кавадарци - Прилеп пред тунелот, во близина на селото Фариш. Сообраќајната полиција поради несреќата забрани да сообраќаат камиони, а наизменично се дозволува сообраќај само

Read More

Во сообраќајна несреќа попладнево загина пешак кај кавадаречко Возарци, потврдуваат за МИА од МВР. – Околу 14 часот на пат кон селото Возарци, на мостот на реката Црна, од страна на патничко моторно возило бил прегазен Н.С. од селото Дреново, роден 1959 година. Пешакот починал на

Read More

Активисти за заштита на жената од Кавадарци за порталот Сакам да кажам откриваат шокантен случај на семејно насилство кој како да е излезен од хорор филм. Маж долго време ја мачел својата жена која не била по потекло од Кавадарци, со тоа што ја врзувал

Read More

Четириесет и две годишен кавадарчанец бил пронајден обесен утринава во неговиот дом во Кавадарци и за тоа била известена полициската станица од општа надлежност во овој град, потврди Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес. - Увидна екипа е на лице место и засега не можат да се кажат

Read More

Во голем пожар вчеравечер изгоре фабрика за производство на брикети за огрев во Кавадараци. Повредени нема. Како што информира командирот на територијалната противпожарна единица Илчо Богевски, направена е голема материјална штета која дополнително ќе се утврдува, како и причината за пожарот. Од пламените јазици целосно настрадале машините,

Read More

  Портапролот на СВР Велес Анита Стојковска потврди дека дете на возраст од 8 години е повредено со оружје  во селото Бегниште, Кавадаречко -„Во 12 часот и 30 минути во полициската станица од општа надлежност во Кавадарци, било пријавено од страна на доктор во Итна медицинска помош,

Read More