Tuesday, Aug 11, 2020
HomePosts Tagged "трагедија"

Трагедијата во Турција, играчот на Газиантеп Франтишек Рајторал на 31 година трагично го заврши својот живот. Чешкиот интернационалец се обесил во својот дом. “Рајторал почина. Тој ги крена рацете на себе. За жал не ги знаеме причинити зошто направил ваков чекот. За сите во клубот ова

Read More

Филип Лазаревски, младинскиот фудбалер на Академија Пандев и репрезентативец на Македонија до 15 години го загуби животот во сообраќајна несреќа, објавија Македонски Спорт. Младиот стумичанец ноќеска заедно со уште едно лице се возеле на мотор по што дошло до сообраќајна несреќа. Лазаревски важел за еден од

Read More

Берово одбележува и 20 години од големата трагедија кога за прославата на народниот собир во манастирот Голема Богородица од громови загинаа 9 лица, а дваесетина беа повредени. Свое сведоштво за настанот за телевизија Стар даде и новинарката Љубинка Клинчарска која прва ја пренела веста, а

Read More

Единаесетгодишно момче од Куманово вчера си го одзело животот со бесење. Од СВР Куманово потврдуваат дека станува збор за самоубиство на малолетно дете што се случило во семеен дом на ул. Ѓорѓе Петров во населбата Перо Чичо. Како што соопштија надлежните, момчето било затекнато починато во соба.

Read More

Со парастос што го извршија свештеници од тетовското архиерејско намесништво на МПЦ ОА и полагање букети цвеќе на местото од загинувањето на десетте прилепски бранители во месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје, денеска беше одбележана 15 годишнината од нападот на армискиот конвој за време на кризата

Read More

Затворот очигледно е најдоброто место кое може да понуди конечна правда, но и одмазда, особено за најголемите монструми кои газеле низ балканските земји и тоа сервирана од самите затвореници. Ваквиот примитивен дискурс доаѓа по секое грозоморно убиство или силување на дете, а неодамнешниот случај од

Read More

Шестгодишно дете почина во несреќен случај, што се случи претпладневно во лифт во станбена зграда лоцирана помеѓу булеварот „Трета македонска ударна бригада“ и улицата „Панчевачка“ во Куманово. Момчето живеело во станбената зграда. Се уште не се знае како се случила несреќата. Случајот го потврди кумановската полиција.

Read More

Вчера во 18 часот 70-годишната С.К. пријавила дека на булеварот „Партизански Одреди“ во нејзиниот дом го пронашла безживотното тело на својот син. Според податоците од полицијата, се работи за 44-годишниот Александар К. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје. По наредба

Read More

Огромна несреќа се случи во Индија во сојузната држава Керала каде во светиот храм Путингал Деви 100 верници го загубија животот поради експлозија на огномет, а уште 350се повредени. До несреќата дошло откако поставениот огномет, кој служи за големо шоу при почетокот на хиндуистички празник,

Read More

Велешанец на возраст од 65-години облеан во крв синоќа е пронајден на влезот на Велес. Човекот во текот на вчерашниот ден бил во својата викендица, но околу 18 часот најверојатно тргнал накај дома. Бидејќи не се вратил дома, семејството почнало да го бара, објави Канал

Read More