Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "приколка"

Краток пат на запад му го пременил животот на Joe Hendricks. Кога се вратил дома во Нешвил Joe почнал да размислува како би може да патува цел живот без да троши пари за преноќување во хотели, потоа го пронашол Airstream кој е вид на приколка која

Read More

Скопјанецот Драган А. (61) вчера околу пладне бил пронајден мртов во камп приколка лоцирана кај езерото Треска. Пријавителот го забележал безживотното тело на Драган на подот во приколката чија врата била отворена. Веднаш била повикана екипа на Итната медицинска помош која констатирала смрт без знаци на

Read More

Трагедија го потресе Неготино. Шестгодишно девојче од почина откако, играјќи си во семејниот двор, го згмечила тракторска приколка. Девојчето, додека си играло во дворот, се качило на приколката, која била потпрена на бетонско ѕитче и не била стабилна. Приколката паднала и го притиснала шестгодишното дете,

Read More