Wednesday, Apr 1, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаМртов маж пронајден во битолски манастир

Мртов маж пронајден во битолски манастир

81760_vest_policija-102331

Вчера во 17 часот и 50 минути, во атарот на село Велушина, битолско, позади манастирот “Свети Ѓорѓија“  било пронајдено починато непознато машко лице на возраст од околу 60 години.

Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, односно дека се работи за природна смрт.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.