Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "пронајден"

Скопјанецот Драган А. (61) вчера околу пладне бил пронајден мртов во камп приколка лоцирана кај езерото Треска. Пријавителот го забележал безживотното тело на Драган на подот во приколката чија врата била отворена. Веднаш била повикана екипа на Итната медицинска помош која констатирала смрт без знаци на

Read More

Потполковникот Робертино Чонтев, припадник на Министерството за одбрана, вчера е пронајден во бездна покрај патот во близина на Катланово. Негови блиски кои десетина дена се обидуваа да добијат информации за неговото исчезнување го пронашле автомобилот „рено 9“ и безживотното тело во фаза на распаѓање. Телото

Read More

Полицијата го пронајде мртвото тело на српскиот актер Михаило Заверла (43)во парк во Белград и според првичните наоди не се воочени траги на насилство. Неговото семејство соопштува дека неодамна се развел од сопругата што многу го погодило, но не покажувал знаци на суицидност, ниту пак

Read More

Марјан Станојевиќ кој беше прогласен за исчезнат по 22 дена е пронајден во Белград по со неговите родители ќе се врати дома во Скопје. Марјан пред речиси еден месец собираше средства за операција во ГТЦ по што од неразјаснети причини исчезна, а имаше информации дека

Read More

Зулфиќар М. (77) од Кичево, е пронајден мртов во неговата куќа на улицата Јосиф Јосифоски-Свештарот. Телото го пронашол неговиот син кој штом влегол забележал дека покуќнината е претурена што укажува дека станува збор за провала, а скршено било и стаклото од влезната врата. Убиството е

Read More

Машки труп бил пронајден вчера околу 15:15 часот во водата на коритото од бетонски канал во центарот на село Вратница-Теарце. Утврдено е дека се работи за Богољуб С.(55) од село Вратница. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Тетово, а по

Read More

На тврдината Исар во Штип утринава околу 9 часот и 20 минути пронајден е машки труп од страна на случаен минувач. Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова потврдува дека станува збор за 40-годишниот Марјанчо Б. кој е пронајден мртов во близина на стариот резервоар на

Read More

Пронајдено е безживотното тело на Б.К. (65) од Тетово обесено на гранка од костеново дрво во месноста Селимово Брдо покрај патеката што води од Расадиште кон Гајре на падините од Шар Планина. Како што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, телото е пронајдено околу

Read More

Завршија активните пребарувања на плажите и океанот на францускиот остров Реунион во Индискиот Океан. Можни остатоци од летот „MH370“ на „Малезија ерлајнс“ не се пронајдени, пренесува дописникот на МИА од Париз. „Пребарувањето не донесе до идентификување на веројатни елементи кои можат да бидат поврзани со авионот“,

Read More